رهیاب مجهز به دوربین

 

دستگاه های رهیاب خودرو مشکل نقشه را حل کرد اما گوشی های هوشمند راه حل های قابل توجهی در این زمینه شده اند. سوال مهم این است آیا هنوز دلیلی برای استفاده از رهیاب های داخل خودرو وجود دارد؟

گوشی های هوشمند در حال حاضر نقشه و رهیابی دقیقی ارایه می دهند که اغلب مجانی هم هست. دستگاه رهیاب خودرو یک دستگاه مختص این کار است که مشمول هزینه می باشد. اما همان طور که گفتگو پیش می رود شما آن چه را پرداخته اید به دست می آورید.

اخیرا دستگاه های رهیاب خودرو تا جایی پیشرفت کرده اند که آن ها را دوباره راه حل قابل قبولی قرار داده به طوری که می تواند در سفر بعدی شما گوشی تان را از جیب خارج نکنید.

در ادامه شما به آن چه نیاز دارید برای مقایسه گوشی های هوشمند و دستگاه های مختص رهیابی خودرو ارایه می شود.

مزایای دستگاه های رهیابی خودرو

۱- هزینه ارتباطات بین الملل گوشی های هوشمند می تواند زیاد باشد، اما در مورد دستگاه های رهیاب این هزینه وجود ندارد و استفاده از آن ها همیشه مجانی است.

۲- نقشه های این دستگاه ها از قبل روی آن ها نصب شده است که موجب آرامش ذهن در رهیابی در هر جایی از دنیا است

۳- پایه مختص دستگاه دارای استفاده راحت تر است و باعث می شود گوشی در جیب باقی بماند

۴- بلندگوهای این دستگاه ها باعث می شود از دوری نگذریم

۵- با خاموش کردن جی پی اس گوشی سریع تر شارژ می شود و مدت بیشتری می تواند شارژ داشته باشد

۶- پیام های گوشی های هوشمند رهیابی را متوقف می کند، در حالی که این اتفاقات در دستگاه های رهیاب وجود ندارد.

عمر باتری

یکی از موضوع های قانع کننده برای استفاده از رهیاب های خودرو مربوط به عمر باتری است. گوشی های هوشمند از گذشته تاکنون تلاش می کنند تا شارژ خود را به اندازه یک روز نگهداری کنند و زمانی که جی پی اس را برای رهیابی روشن می کنید میزان این شارژ کوتاه تر می شود.

برخی افراد عنوان می کنند گوشی های هوشمند را می توان مثل دستگاه رهیاب را به خودرو متصل کرد تا شارژ شود. با این وجود جی پی اس شارژ باتری را با سرعت تقریبا مشابه شارژر استاندارد خودرو می تواند انجام دهد. نتیجه این است که میزان باتری زمانی که شما به مقصد می رسید با زمانی که از مبدا حرکت کردید برابر است.

اگر شما از یک رهیاب شخصی خودرو استفاده کنید آن گاه با گوشی ای که شارژ دارد از ماشین خارج می شوید و هر زمان که خواستید از گوشی تان بدون نگرانی از میزان شارژ استفاده کنید.

اندازه صفحه

گوشی های هوشمند سال به سال رشد کرده اند و برخی از اندازه جیب بزرگ تر شده اند. رهیاب های خودرو نیز به لحاظ اندازه بزرگ تر شده اند و در حال حاضر با صفحه های 6 اینچ (و در برخی موافع کریستالی) عرضه می شود. بیشتر گوشی های هوشمند در حول و حوش 5 اینچ هستند.

گوشی های هوشمند دارای صفحه با وضوح تصویر بالا و کنترل های لمسی بسیار عالی می باشد. رهیاب های خودرو نیز کنترل های سریع لمسی، تصویر روشن رنگی و با وضوح بالا که بازتاب نور خورشید را بهتر از گوشی های هوشمند مدیریت می کند و شما بهتر صفحه را مشاهده می کنید زیرا این دستگاه ها عمر طولانی تری دارند.

گذاشتن و برداشتن گوشی روی پایه در هر سفر کار پر خطری است. رهیاب خودرو محکم است که برای استفاده های زیادی می تواند دوام آورد. پایه های این دستگاه ها نیز آن چنان کارا هستند که گذاشتن و برداشتن دارای احتمال کمی از افتادن است.

آرامش خاطر آف لاین

گوشی های هوشمنند همیشه به اینترنت متصل هستند در نتیجه نقشه های آن ها همیشه دارای آخرین تغییرات است و اطلاعات ترافیکی زنده را دارد. تنها مشکل این است که نقشه ها اغلب روی گوشی در زمان نیاز بارگذاری نشده اند زیرا بیشتر برنامه ها در زمان استفاده از دیتا برای بارگذاری نقشه استفاده می کنند.

در خارج از کشور استفاده از نقشه گوشی هوشمند برای رهیابی به معنی قبض بیشتر برای دیتا است و حتی در زمانی که در داخل کشور هستید از دست دادن سیگنال به معنی وقفه در سفر و از دست دادن نقشه می باشد که شما را بدون وسیله رها می کند. برخی برنامه ها و خدمات اجازه بارگذاری نقشه را می دهند اما این خدمت به معنی مصرف فضای با ارزش گوشی شما می باشد.

علاوه بر آن، نقشه ها همگی بر دستگاهی نصب شده که دارای فضای زیاد و امکان افزایش حافظه است. در نیجه تنها چیزی که دستگاه نیاز دارد جی پی اس است که مکان را مشخص نماید که آن هم مجانی است. پس شما می توانید به هر جایی مسافرت نمایید و نقشه ها را از قیل بارگذاری شده به خدمت داشته باشید.

در نهایت، این به معنی آرامش خاطر است که رهیاب خودرو برای آن به وجود آمده است.

هشدارهای هوشمند و قابلیت اتصال

با توجه به این که استفاده از تلفن همراه در زمان رانندگی تخلف است، ابزارهای هندزفری از گذشته مفیدتر شده اند. با ممکن شدن کنترل از طریق صدا در خودروها و گوشی ها قابلیت اتصال به سطح بالاتری منتقل شده است.

در زمان به کارگیری تلفن همراه برای رهیابی استفاده از کنترل صوتی ساده نیست و در محیط پر سر و صدای خودرو صدا واضح نیست. دستگاه های رهیاب جدید خودرو به گوشی متصل می شوند و از کنترل صوتی آن استفاده می کند و برای پیامک نیز هشدار می دهد. تمامی این فعالیت ها در حالی است که تلفن قفل هست و شارژ ذخیره می کند. علاوه بر این، دستگاه های رهیاب برای خودرو ساخته شده اند یعنی صداهای مزاحم پس زمینه برای تماس های تلفنی و کنترل های صوتی تاثیری ندارد.

بنابراین، این قابلیت به معنی امنیت بیشتر راننده در حین این که مدت زمان بیشتری را به گوشی همراه خود متصل است. با توجه به امکانات تماس تلفنی و خواندن پیامک ها از طریق دستگاه رهیاب، آن ها همراهان بی نظیری در جاده هستند.

سادگی در استفاده و به روز رسانی

دستگاه رهیاب ساخته شده تا مسیرهایی را پیشنهاد کند که سفرها را ساده تر کنند. گوشی های هوشمند کاربردهای فراوانی دارند که فرایند برنامه ریزی و انتخاب سفر را پیچیده می کند. موسیقی در حال پخش گوشی به دلیل رهیابی قطع می شود، همچنین صفحه گوشی باید برای رهیابی استفاده شود و اگر تماسی دریافت شود ممکن تمامی مسیرها از بین برود.

دستگاه های رهیاب این مسایل را ندارند بلکه ساده و روشن و واضح هستند که فقط کار می کنند. از همه مهم تر، میزان دقت در این ابزار بسیار دقیق تر است. تنها ایراد این بود که به روز رسانی دستگاه آن به رایانه شخصی دارد اما این مساله ای مربوط به گذشته است. رهیاب های جدیدتر که دارای وای فای هستند می توانند بدون سیم به اینترنت متصل شوند و به روزرسانی ها را بارگذاری و نصب کنند.

رابط راهنما

گوشی ها صفحه های فوق العاده جالبی به لحاظ اندازه آن ها برای رهیابی در اختیار کاربر می گذارند که اطلاعات محل های گردش های پیش رو را در وی می گذارد. برای راحتی راننده دستگاه های رهیاب این ویژگی را به سطح بالاتری ارتقا داده اند.

رهیاب ها می توانند راهنمایی پیشرفته خطوط سفید جاده را ارایه دهند که گوشی نمی توانند این کار را انجام دهند. یکی دیگر از خواص مثبت دستگاه رهیاب حالت سه بعدی ساختمان ها است که تصویری روشن تری از محیط اطراف را به شما می دهد و رهیابی را ساده تر می کند، به خصوص در زمانی که نزدیک مقصد هستید.

قیمت

می توانید گوشی های هوشمند را با قیمت پایینی تهیه کنید اما این به قیمت اندازه صفحه، کیفیت، عمر باتری و سرعت است. همان طورکه گفته شد اکثر مردم دارای گوشی هستند و می توانند به برنامه های رهیابی به صورت مجانی دسترسی داشته باشند.

دستگاهی مخصوص رهیابی در حال حاضر دارای کیفیت بالاتر، دقت بیشتر، صفحه بزرگ تر و واضح تر، هوشمندتر و ساده تر در استفاده هستند که می توان ویژگی های بیشتری را بدون این که قیمت آن ها افزایش یابد افزود.

سخن آخر

به عنوان یک ابزار سریع، راحت و رهیابی گوشی های هوشمند دارای توانایی هستند. اما گوشی به جای دستگاه رهیاب داری اشکالات اساسی مانند افزایش مصرف باتری، عدم دسترسی به نقشه در زمان عدم اتصال به اینترنت، هزینه استفاده از اینترنت، خطر خرابی، قطع شدن تماس ها و موسیقی به علاوه امکانات ضعیف هندز فری است.

با یک بار هزینه برای دستگاه رهیاب، راننده بر راحتی خیال خود در در سفری داخلی و خارجی، سیستم هندز فری به همراه کنترل از راه صوت سرمایه گذاری می کند.

آرامش خاطر به دلیل ساخت محکم، راحتی نصب، صفحه بزرگ و واضح، ارتباط و دفت جی پی اس عالی و اتصال دایم به منبع تغذیه به دست می آید.

به خاطر داشته باشید دستگاه های مخصوص رهیابی تقریبا عمر طولانی تری از گوشی  دارند و در عین حال هزینه آن ها نصف می باشد.